הצהרת כוונות פרקטית לשנה החדשה

Updated: Sep 22, 2020זהו ניסיון להקים חדר בתוך הים

זהו ניסיון לרבע את המעגל

לברוא סיפור מתוך שתיקת הסלע

זהו ניסיון לבלוע רוח

להשתגע על מה

שאינו ראוי להשתגע עליו

זהו ניסיון לקשור מים לכלל קשר קבוע

זהו ניסיון לכלוא תוהו בתוך ריבוע

זהו ניסיון הגיוני בהחלט

זהו ניסיון מעשי


הייתי אומרת

עם סיכויים טובים


הצהרת כוונות/רחל חלפי


אנחנו נמצאים בעיצומו של אירוע בקנה מידה היסטורי. האירוע עדיין בהתהוות ולכן קשה לנו להבין את השפעתו עלינו בזמן אמת; לשם כך הרי דרושה פרספקטיבה וריחוק מסוים. אז כן, בעתיד ידברו על דור הקורונה וידונו בהרחבה בהשפעות הרגשיות, החברתיות, החינוכיות ועוד, של המגפה הזו. כרגע אנחנו עדיין מנסים לנהל את עצמנו ואת האספקטים השונים של חיינו תוך כדי - לחיות בתוך זה, לעיתים תוך המחשבה האופטימית שהנה עוד רגע זה נגמר, ולעיתים משתלטות עלינו מחשבות אחרות, אופטימיות פחות..


נכון, לא בחרנו להיות במצב הנוכחי, נקלענו אליו, אבל מה שבטוח בעת הזו הוא שאנחנו נדרשים לנווט ולנהל את הקריירה שלנו בעולם החדש שנוצר. עלינו להשאר מעודכנים, לתכנן את הנתיב התעסוקתי שלנו, למקד את היכולות והכישורים, להבין במה אנחנו טובים ומה עלינו לחזק וללמוד. כדאי שנשכיל לנצל את התקופה הקרובה כדי להגדיר את המטרות האישיות שלנו ולבנות לעצמנו תכנית אישית שנוכל ליישם, ללמוד כלים חדשים ומעודכנים - בקיצור: להיות פרואקטיביים.

רבים מכם ודאי מתלבטים בשאלה איזה מקצוע כדאי ללמוד? אנחנו כמובן מזמינים אתכם להתלבט ביחד איתנו:) ; אבשלום רכז ההשכלה הגבוהה, ליעד והילה רכזות הקריירה' עדי רכזת החיימ"ש, ליאור רכזת צעירים בשכונות, שרון רכזת המעורבות החברתית וכרמל וענת במרכז החדשנות קליקה GrowHub מחכים לכם בפלטפורמות השונות. אולם, כמי שעוסקים כבר כמה שנים בעולם התעסוקה של העתיד אנו יודעים כי השאלה "איזה מקצוע ללמוד?" היא "טריקית". זאת כיוון שהשינויים התכופים שמתחוללים מלמדים אותנו כי חיי המדף של הידע התקצרו משמעותית, התוקף של הידע הוא שנים ספורות, ולכן חשוב להתעדכן וללמוד כל הזמן בכל תחום בו תבחרו.

הטכנולוגיה משתנה תדיר ומשנה את עולם המקצועות בהתאם - מקצועות נולדים ואחרים גוועים. סביר כי כל מקצוע שתבחרו בו לא ישאר סטטי לאורך החיים המקצועיים שלכם.

מסיבה זו, כדאי להתמקד בחיזוק מיומנויות המאה ה-21; להקדיש זמן לא רק ללימוד ידע(כלומר מקצוע), אלא גם לעבוד על כישורי העתיד והמיומנויות התעסוקתיות. בבסיס מיומנויות אלו עומדת ההנחה שעלינו לחזק את המיומנויות האנושיות שלנו המבחינות אותנו ממכונות.


בגדול מיומנויות אלו מתרכזות בניהול מוניטין ומיתוג אישי - לבדל את הזהות שלנו, שיכירו אותנו, לדעת כיצד לשתף פעולה עם מכונות, להשתמש בטכנולוגיה, להבין מערכות מורכבות, לחזק מיומנויות בינאישיות - כדי לעבוד בצורות שונות של שיתוף פעולה עם אחרים.

מיומנויות אלו ישרתו אתכם בכל מקצוע בו תבחרו ורכישתם עשויה להבטיח לכם יציבות תעסוקתית והצלחה בעולם התעסוקה של העתיד. בכל מקצוע שתבחרו כדאי להמשיך ללמוד, להתעדכן, להיות גמישים לשינויים, להשקיע ולשמור על הרלוונטיות שלכם. חשוב שתשמרו על תרבות למידה מתמדת - שדרוג היכולות שלכם, פיתוח היצירתיות, הגמישות המחשבתית, החשיבה הביקורתית, האינטיליגנציה הרגשית והחברתית, אוריינות במדיות השונות ויכולת ניתוח הנתונים שלכם*.

*ראו הפנייה לחומרים נוספים בסוף הפוסט הנוכחי
#_לסיכום

אנחנו ממליצים לכם להיות פרואקטיביים ולקחת את העתיד שלכם בידיים, לדאוג לרכוש כלים פרקטיים שונים (דפדפו כאן בפורטל - יש לנו הצעות נהדרות לכלים שאפשר ללמוד באופן עצמאי ברשת) - אל תחכו שמישהו ילמד אתכם, גם לא באקדמיה.


אנחנו זמינים עבורכם ומזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה או התלבטות בנוגע לקריירה.

אנו במרכז הצעירים והחדשנות (בעזרא לניאדו 1 או בקליקה Growhub ברחוב ביאליק 36) מביאים אליכם את מיטב התכנים הרלוונטים לשדרוג הקריירה, ובחודשים הקרובים אנו מציעים לכם: סדנת UX, סדנת קופירייטינג, סדנת כלים דיגיטליים לארגונים או יזמים עצמאים ופרילנסרים, אנגלית עסקית, ועוד. זאת בנוסף למעטפת מלאה ליזמים ופרילנסרים הכוללת עמדות עבודה, מנטורינג וליווי עסקי.

בנוסף, בקרוב נפתח המחזור הבא (השלישי במספר) של תכנית ההאצה למיזמים בתחום הגיל הרך ואת המחזור השישי של תכנית "תופסים כיוון" לאקדמאים והנדסאים בשיתוף "אינטל" ועמותת "שלדג" וכן סדנה לפיתוח מנהיגות חברתית ומסוגלות חברתית לנשים.


לפרטים על תכניות המרכז השונות, הסדנאות, ההרצאות ולקביעת פגישה עם יועצי המרכז, צרו קשר ברשתות או סמסו לסלולרי שלנו: 050-7372808חומרים נוספים על פיתוח מיומנויות העתיד:


להיות אדם לומד

מטה קוגניציה בתהליכי למידה

פיתוח חשיבה יצירתית

הרצאת טד על פיתוח יצירתיות

על הנעת אנשים

הרצאת טד של קן רובינסון: איך בתי הספר הורגים את היצירתיות


אז יאללה תשפ"א, בואי עלינו לטובה!

בריאות טובה לכולנו ושתהיה שנה נהדרת


8 views0 comments

הירשמו לקבלת עדכונים 

נבנה על ידי אדווה בן נתן

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now